”Petteri Orpon (kok) ennätyspitkien neuvottelujen jälkeen syntynyt hallitusohjelma on tekijöidensä näköinen. Siitä paistaa läpi juuri sellainen empatian puute, jota Riikka Purra (ps) on jopa korostanut. Yhteiskunnan heikompiosaisiin, kuten työttömiin kohdistuvat leikkaukset luovat eriarvoistuvaa ja turvatonta yhteiskuntaa, joka ei ole kenenkään etu”, kirjoittaa Eläkeläiset ry:n toiminnanjohtaja Jan Koskimies. Jatka tekstin lukemista tästä.
Ajankohtaista
Ideoita hauskaan yhteistoimintaan
Liikuntaverstaat-hanke Eläkeläiset ry:n Liikuntaverstaat-hankkeen etäkoulutuksessa tiistaina 11.3.
Kroppa karkuteillä
YTY-teatterin esitys – Kroppa karkuteillä – Ylivieskan Elämystalo ArtteriLähtö Muhoksen Työväentalolta sunnuntaina 30.3.
Alueelliset opinto- ja työpäivät 2025
14.1.2025Eläkeläiset ry kutsuu kustakin jäsenyhdistyksestä kolme edustajaa ja aluejärjestöistä kaksi edustajaa alueellisille opinto- ja työpäiville tammi-helmikuussa.16.1.