Jäsenyhdistykset / Aluetoimkunnan jäsenet ja varajäsenet.

JÄSENYHDISTYKSET:

Pirkanmaan Aluejärjestö

Eräjärven Eläkeläiset:

Gröngvist Seppo
Eräjärventie 1580, 35220 Eräjärvi
Puhelin 0400 239 088
seppo.grongvist@pp.inet.fi

Hämeenkyrön-Viljakkalan Eläkeläiset:
Puheenjohtaja Moisio Erkki
Puhelin +358405169804
erkkimoi@gmail.com
www.hameenkyronviljakkalanelakelaiset.com

Lempäälän Eläkeläiset:
Pj. Jorma Kilpiö
Aavankatu 2 A 25 37500 Lempäälä
Puhelin 045 1328607
jorma.kilpio84@gmail.com
https:/yhdistykset.elakelaiset.fi/lempaala/

Mäntta-Vilppulan Eläkeläiset:
Puheenjohtaja Pihlajamäki Risto
Puhelin 040 5494976

Nokian Eläkeläiset:
Pj. Mervi Veijola
Puhelin 040 5872990
merviveijola@hotmail.fi

Sihteeri: Marita Pukuri
Puhelin  040 7283004
marita.pukuri@elisanet.fi

Parkanon Eläkeläiset
Pj. Lehtonen Elli
Aurejärventie 230, 39770 Aurekoski
Puhelin 03 442 7116 tai 040 572 8116

Pirkkalan Eläkeläiset:
Pj. Ahlstedt Heikki
Pirkantie 23, 33950 Pirkkala
Puhelin 0500 236 835
ahlstedt.heikki@gmail.com

Ruoveden Eläkeläiset:
Rasinen Riitta
Os. Tammikyläntie 715 37500 Vilppula
riitta.rasinen@gmail.com

Tampereen Eläkeläiset:
Pj. Kauhanen Maire
Os. Äyrääntie 13, 34240 Kämmenniemi
Puhelin 045 1032320
maire.kauhanen@gmail.com
https:/yhdistykset.elakelaiset.fi/tampere/

Valkeakosken Eläkeläiset
Pj. Mirja Salminen
Puhelin 040 7007925
mirja.salminen@gmail.com
https:/www.valkeakoskenelakelaiset.com

Viialan Eläkeläiset
Pj. Pirkko Sulander
Kirkkokatu 13 B 13 37830 Akaa
Puhelin 040 8323528

Sihteeri Raili Junnila
raili.junnila@gmail.com
https:/yhdistykset.elakelaiset.fi/viiala/

Ylöjärven Eläkeläiset
Pj. Mirjam Paakeli
m.paakeli@gmail.com

Hallinto:
ELÄKELÄISET RY:n PIRKANMAAN ALUEJÄRJESTÖ ALUETOIMIKUNNAN JÄSENET VUODELLE 2024

Jäsenet:

Eräjärven Eläkeläiset ry
Gröngvist Seppo
seppo.grongvist@pp.inet.fi

Hämeenkyrön-Viljakkalan Eläkeläiset:
Aluejärjestön puheenjohtaja
Ponkiniemi Vilho
Eläkeläiset ry:n valtuuston jäsen
vilho.ponkiniemi@gmail.com

Heino Sinikka
ennisini.1@gmail.com

Moisio Erkki
erkkimoi@gmail.com

Lempäälän Eläkeläiset Ry

Aluejärjestön sihteeri
Salminen Marja-Liisa
koskenranta@netti.fi

Jorma Kilpiö
jorma.kilpio84@gmail.com

Ahti Joensuu
ahtiaku@gmail.com

Marja-Liisa Salminen
koskenranta@netti.fi

Mänttä-Vilppulan Eläkeläiset:
Pihlajamäki Risto
pihlajamaki@gmail.com

Nokian Eläkeläiset:
Kotiranta Ilkka
Eläkeläiset ry:n hallituksen jäsen
ilkka.kotiranta@luukku.com

Jutila Merja

Niiranen Annikki
niiranen.annikki@gmail.com

Parkanon Eläkeläiset:
Niemensivu Veijo
veijo.niemensivu@hotmail.com

Pirkkalan Eläkeläiset:
Ahlstedt Heikki
ahlstedt.heikki@gmail.com

Ruoveden Eläkeläiset:
Pajunen Pirjo
pipa.pajunen@gmail.com

Tampereen Eläkeläiset Ry
Karjalainen Aarno
taloudenhoitaja
aarno.karjalainen@elisanet.f

Merja Reiman
matkavastaava Nordberg Elisa

Valkeakosken Eläkeläiset:
Mirja Salminen

Harri Asikainen

Viialan Eläkeläiset:
Pirkko Sulander

Jukka Katajisto

Raija Mäkitalo

Ylöjärven Eläkeläiset
Pirkko Kuronen

Eija Moisio

Varajäsenet:

 

Eräjärven Eläkeläiset ry
Varajäsen Korkalainen Eeva-Liisa
 
Hämeenkyrön-Viljakkalan Eläkeläiset:
Pekka Mäkipää
Timo Viljanen
Lempäälän Eläkeläiset Ry
Reino Viitala
Nieminen Sirkka
Eila Haukioja

Mäntta-Vilppulan Eläkeläiset

Nokian Eläkeläiset
Hannes Veijalainen
Maritta Pukuri
Riitta Korpela

Parkanon Eläkeläiset

 Pirkkalan Eläkeläiset

 Ruoveden Eläkeläiset

 Tampereen Eläkeläiset Ry

Martti Halme
Pekka Ruohonen
Erkki Hilden

Valkeakosken Eläkeläiset:
Irja Pettergvist
Seppo Martikainen

Viialan Eläkeläiset:
Jukka Katajisto
Terho Tamminen

Vammalan Eläkeläiset
Eero Hakari

Ylöjärven Eläkeläiset Ry
Mirjami Paakeli
Anne Tyry